IANTD Ecopaint
 

DALEŠICE přehrada

Polohy lokalit U hráze, Zatopená chata, Pilíře, Wilsonova skála na mapě
Nadmořská výška: 381 m.n.m.
Max.hloubka: 70 m
Zajímavosti:vodní nádrž Dalešice leží na řece Jihlava. byla vystavěna v letech 1970 - 1978 a táhne se po délce 22km. Hráz je se svými 100m výšky nejvyšší hrází v ČR a druhou nejvyšší sypanou hrází v Evropě. Rovněž max.hloubkou 85m drží prvenství u nás.

Co se potápění týče, je zde více lokalit. Z ryb zde jsou k vidění převážně okouni, dále kapři, sem tam sumec, cejn ...

  • U hráze - vstup z cestou vedoucí do vody za lodní zastávkou Kramolín. Krom ryb jsou zde k vidění schody od přístaviště a svodidla kolem silnice, která sloužila při výstavbě hráze.
  • Torzo chaty v zátoce Lavičky - lokalita poblíž lodní zastávky Třesov u Stropešínského mostu. Odsud doprava a po pár minutách narazíte na začátek lajny vedoucí údajně k chatě. Její začátek jsem nalezl v 15-16m, ale toto bude odvislé od stavu vody. Jinak jsou zde pěkné stěny vedoucí místy od 8m až pod 20m. V sezóně lodní doprava.
  • Pilíře - lokalita, kde se nachází zatopené pilíře bývalého mostu s jedním mostním obloukem, vodní náhon se zbytky vodního mlýnu. Vstup do vody situován v kempu za závorou vpravo. Místa jsou vyvázána lajnou vedoucí podél břehu v 10m. Jinak je zde pěkná členitá, místy pekelně černá, stěna jdoucí pod 30m. Milovníci erotiky si přijdou na své na dekozastávce kolem 8m. Je zde několik A4-ek s lechtivým obsahem (viz obr).
  • Wilsonova skála - lokalita pod Wilsonovou skálo, na které je vybudována vyhlídka. Na místo se naplavává z plážičky Hartvíkovického kempu odkud to může být tak 100m. Pod hladinou je opět pěkná stěna do 40m. V menší hloubce hejna malých rybek.


 
«
»


ECOPAINT V Zahradach 758, 582 82 Golcuv Jenikov, tel: +420 602 482 468, email: